राजनीति

माओवादीमा थपिए केन्द्रीय सदस्यहरू (सूचीसहित)

काठमाडाैं । माओवादी केन्द्रले मनोनीत हुने केन्द्रीय समितिका सदस्यहरु प्रस्ताव गरेको छ । सोमबारको केन्द्रीय समिति बैठकमा अध्यक्ष प्रचण्डले पार्टीका कमिटीहरूबाट सिफारिस भएका नामहरूबाट सदस्यहरूको सूची तयार गरी वाचन गरेका छन् । 

जसअनुसार ९७ जना केन्द्रीय सदस्य तथा प्रस्तावित सदस्यहरूको सूची प्रचण्डले पेस गरेका छन् । खुलातर्फ ५५ तथा समानुपातिक तर्फ ४२ जनाको नामा प्रचण्डले पेस गरेका हुन् । यसअघि माओवादीले २४७ जनालाई केन्द्रीय समिति सदस्य बनाएको थियो । 

१. शकर दुलाल -बागमति

२. ठाकुर विक - लुम्बिनी

३.टेकवहादुर मिजार - बागमति

४. रणेन्द्र बराइली - बागमति

५. कर्णवहादुर विक - सुदुरपश्चिम

६. रामलाल विक - कर्णाली

७. अनिता परियार - प्रदेश १

८.  सपना परियार - प्रदेश १

९.  अतर हुँसेन - लुम्बिनी

१०. रजि हैदर - मधेस

११.  कोहिद अन्सारी - मधेस

१२. इश्रार खान - लुम्बिनी

१३.  शेख चाँद तारा - मधेस

१४. सूर्यनाथ यादव - मधेस

१५. अशोक जैसवाल - मधेस

१६. सत्यनारायण भगत - मधेस

१७. रामसिंह यादव - मधेस

१८. शिवराम यादव - मधेस

१९. निशा साह - मधेस

२०. इन्धु शर्मा - मधेस

२१. तारा महतो - मधेस

२२. रुबी कर्ण - मधेस

२३. सुनिता महतो - मधेस

२४.  दुलारी हरिजनको ठाँउमा अनिता अरिजन

२५. सोनिया यादव - लुम्बिनी

२६. भेषकुमारी रावत - प्रदेश १

२७. भवानी थापा - मधेस 

२८. कञ्चन खनाल - बागमती

२९. गंगा दाहाल - बागमती

३०. कमल नहकी - गण्डकी

३१. करुणा बस्नेत - प्रदेश १

३२. सीता आचार्य - लुम्बिनी

३३. देवेन्द्र श्रेष्ठ - बागमती

३४. क्षेत्रबहादुर श्रेष्ठ - मधेस

३५. कुशल लिम्बु - प्रदेश १

३६. दीप श्रेष्ठ - बागमती

३७. धनबहादुर मास्की - लुम्बिनी

३८. दीनेश महर्जन - बागमती

३९.  राजकाजी महर्जन - बागमती

४०. रज्जित तामाङ

४१. सत्य नारायण शेरचन - गण्डकी

४२. भीम कुमारी बाइला - लुम्बिनी

४३. पार्वती पुन

४४. धन कुमारी रोका

४५. दिलमाया रोका - गण्डकी

४६. दुग राई प्रदेश १

४७. सिर्जना तरामु लम्बिनी

४८. विजय महतो - मधेस

४९. जीवन आचार्य - प्रदेश १

५०. बाबुराम गौतम - प्रदेश १

५१. सूर्यमान दोड - बागमती

५२. इन्द्र गोतामे - बागमती

५३. पारसमणि - बागमति

५४. शैलेन्द्र घिमिरे - गण्डकी

५५. कपिल लामा - गण्डकी

५६. गोविन्द पौडेल - गण्डकी

५७. दीपक कोइराना - गण्डकी

५८. कमल चुडाली - लुम्बिनी

५९. नारायण अधिकारी - लुम्बिनी

६०. गगन खडका - कर्णाली

६१. मंगल बहादुर शाही - कर्णाली

६२. कर्णबहादुर बस्नेत - कर्णाली

६३. झपट साउद - सदूरपश्चिम

६४. शिव सिंह ओली - सुदूरपिश्चम

६५ नरेन्द्र न्यौपाने लुम्बिनी

६६.सन्ताेष विष्ट - गैहभौगोलिक

६७. लिकराज भण्डारी - गैरभौगोलिक

६८. सुरेन्द्र बस्नेत - गैरभौगोलिक

६९. दीपक देवकोटा - गैरभौगोलिक

७०. उत्तम अधिकारी - गैरभौगोलिक

७१. विजय गौतम - गैरभौगोलिक

७२. प्रकाश विकल्प - गैरभौगोलिक

७३. विमल अधिकारी - गैरभौगोलिक

७४. डा भरत लामिछाने - गैरभौगोलिक

७५. विष्णु सापकोटा - गैरभौगोलिक

७६. हरि ज्ञवाली - सुदूरपश्चिम

७७. टेकेन्द्र भट्ट - सुदूरपश्चिम

७८. गोपाल शर्मा - कर्णाली

७९. खोप बहादुर कणेल - गण्डकी

८०. भलक सिंह दर्माली - प्रदेश १

८१. डीपी ढकाल - बागमती

८२. काली बहादुर मगर

८३. सुनिता गौतम  - बागमती

८४. सावित्री बुढाथोकी  - मधेस

८५.  सरस्वती न्यौपाने  - लुम्बिनी

८६.  अमृता नेपाल - बागमती

८७. कृष्णा केसी - लुम्बिनी

८८. रामनारायण बिडारी - बागमती

८९. रत्न ढकाल - बागमती

गाउँ सहर संवाददाता