राजनीति

हालसम्म कांग्रेस ४०, एमाले २९, माओवादी केन्द्र १२ क्षेत्रमा निर्वाचित (सूचीसहित)

काठमाडौं – मंसिर ४ मा सम्पन्न प्रतिनिधि सभा सदस्यमा निर्वाचनको मतगणना जारी छ। अधिकांश ठाउँको अन्तिम मतपरिणाम सार्वजनिक भइसकेको छ ।

निर्वाचन आयोगका अनुसार अहिलेसम्म नेपाली कांग्रेस ४०, नेकपा (एमाले) २९, माओवादी केन्द्र १२ , एकीकृत समाजवादी १०, राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी ७, राप्रपा ५ क्षेत्रमा विजयी भएका छन् । स्वतन्त्र उम्मेदवारले पाँच सिट जितेका छन्।

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले ४ र जनता समाजवादी पार्टी तीन क्षेत्रमा विजयी भएका छन् । लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले २-२ क्षेत्रमा विजयी भएका छन् । त्यसैगरी नेपाल मजदुर किसान पार्टी, जनमत पार्टी र राष्ट्रिय जनमोर्चाले एकएक सिट जितेका छन् ।

कसले कति जिते ?

नेपाली कांग्रेस

  • मुस्ताङ– योगेश शेरचन
  •  मनाङ– टेकबहादुर गुरुङ
  • काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह
  • काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे
  •  काठमाडौं ४– गगनकुमार थापा
  • काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल
  • रसुवा– मोहन आचार्य
  • ललितपुर १– उदय शमशेर जबरा
  • तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
  •  डडेल्धुरा– शेरबहादुर देउवा
  • काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी
  • पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल
  • सुर्खेत २ – हृदयराम थानी
  • ओखलढुंगा– रामहरि खतिवडा
  • झापा १– विश्वप्रकाश शर्मा
  • पर्सा १– अजयकुमार चौरसिया
  • गोरखा १– राजेन्द्र बजगाँई
  • म्याग्दी– खमबहादुर गर्बुजा
  • अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह
  • कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर
  • दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू
  • कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
  • कञ्चनपुर २– एनपी साउद
  • सिन्धुपाल्चोक २ – मोहनबहादुर बस्नेत
  • दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही
  • भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा
  • नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला
  •  तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल
  •  बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर
  • रौतहट ४ – देवप्रकाश तिमल्सिना
  •  सप्तरी –३ – दिनेशकुमार यादव
  •  धादिङ–२ – रामनाथ अधिकारी
  • सुर्खेत – १ – पूर्णबहादुर खड्का
  • दाङ – ३ – दीपक गिरी
  • मोरङ-६ – शेखर कोइराला
  • बर्दिया १ – सञ्जय गौतम
  • नवलपरासी पश्चिम १ – विनोद चौधरी
  • धनुषा २ – रामकृष्ण यादव
  • सुर्खेत १, पुर्णबहादुर खड्का
  • बर्दघाट–सुस्तापूर्व – २, विष्णु कार्की

नेकपा एमाले

  • उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी
  • काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
  • ललितपुर २– प्रेमबहादुर महर्जन
  • गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
  • झापा २ – देवराज घिमिरे
  • झापा ५ – केपी शर्मा ओली
  • ताप्लेजुङ– योगेश भट्टराई
  •  पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता
  • अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी
  •  प्युठान – सूर्य थापा
  • लमजुङ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
  • मकवानपुर २ – महेश बर्तौला
  •  सोलुखुम्बु– मानवीर राई
  •  पर्वत – पदम गिरी
  •  झापा ४– लालप्रसाद साँवा लिम्बु
  • रुपन्देही ५– बासुदेव घिमिरे
  • धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई
  • कास्की २ – विद्या भट्टराई
  • बाँके –१ – सूर्य प्रसाद ढकाल
  • सिराहा १ – रामशंकर यादव
  • बैतडी- दामोदर भण्डारी
  • कञ्चनपुर १ – तारालामा तामाङ
  • कपिलवस्तु १ – बलराम अधिकारी
  • कास्की ३ – दामोदर पौडेल ‘वैरागी’
  • सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती
  • बारा ३ – ज्वालाकुमारी साह
  • बारा १ – अच्युतप्रसाद मैनाली
  • धनुषा ३ – जुली महतो
  • पाँचथर – वसन्तकुमार नेम्वाङ

    नेकपा (माओवादी केन्द्र)

  • सिन्धुली २– लेखनाथ दाहाल
  •  सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा
  • बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
  • रोल्पा – वर्षमान पुन
  •  रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर
  •  जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत
  •  गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’
  • दाङ २– रेखा शर्मा
  •  खोटाङ– रामकुमार राई
  • मोरङ ४ – अमनलाल मोदी
  • रूकुम पश्चिम – जनार्दन शर्मा
  • भोजपुर – सुदन किराती

नेकपा एकीकृत समाजवादी

  • अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
  • बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ
  • बझाङ – भानुभक्त जोशी
  • दैलेख १ – अमरबहादुर थापा
  • डोटी – प्रेम आले
  • सल्यान – प्रकाश ज्वाला
  • रौतहट १– माधवकुमार नेपाल
  • धादिङ १ – राजेन्द्र प्रसाद पाण्डे
  • डाेल्पा – धनबहादुर बुढा
  • दाङ १- मेटमणि चौधरी

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

  • काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली
  • काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ
  • काठमाडौं २ – सोबिता गौतम
  • काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल
  • चितवन २– रवि लामिछाने
  • ललितपुर ३– डा.तोसिमा कार्की
  • चितवन १ – हरि ढकाल

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)

  • बाँके २ – धवलसमशेर जबरा
  • जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही
  • मकवानपुर १– दीपकबहादुर सिंह
  • झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन 
    • बर्दिया २ – लालवीर चौधरी
    • मोरङ ५ – योगेन्द्र मण्डल
    • रौतहट ३ – प्रभु साह
    • सर्लाही–४ डा अमरेश कुमार सिंह
    • राैतहट २ – किरणा साह

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी

  •  रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला
  • सर्लाही १– रामप्रकाश चौधरी


जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)

  •  पर्सा १ – प्रदीप यादव
  • सप्तरी १ – नवलकिशोर साह
  • सिरहा ४– डा वीरेन्द्रप्रसाद महतो
  •  
  • नागरिक उन्मुक्ति पार्टी
    •  कैलाली ३– गंगाराम चौधरी
    • कैलाली–१ रञ्जिता श्रेष्ठ

नेमकिपा

  • भक्तपुर १– प्रेम सुवाल

राष्ट्रिय जनमोर्चा

  • बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

जनमत पार्टी

  • सप्तरी २– डा सीके राउत

 

गाउँ सहर संवाददाता

प्रतिकृया दिनुहोस
प्राप्त प्रतिक्रिया
तपाईँको मत